Rekolekcje w wyciszeniu – miejsce i dojazd

„Rekolekcje w wyciszeniu” odbywają się w klasztorze augustianów w Krakowie oraz w Łomiankach (koło Warszawy).

 

Klasztor w Łomiankach

Klasztor ten jest położony na uboczu, z dala od zgiełku i szumu, co
sprzyja wyciszeniu. Osoby przyjeżdżające zawsze mogą korzystać z
kaplicy, również dla osobistej modlitwy.

Adres:
Klasztor Augustianów
ul. K.K.Baczyńskiego 1
Warszawa-Łomianki

Łomianki
Łomianki
Dojazd:
  1. Z Dworca Centralnego w Warszawie należy przejść do przystanku metra „Centrum” (ok.100m) i stamtąd przejechać metrem do przystanku „Młociny”).
  2. Po wyjściu z metra należy wsiąść w autobus Ł1. (Autobusy te odjeżdżają z przystanku znajdującego się przy wyjściu z metra. Bilety do nabycia u kierowcy).
  3. W Łomiankach wysiąść na przystanku „Szkoła” (czas jazdy ok.15 minut). Wrócić na nogach ok. 30 metrów do ul.Baczyńskiego. Klasztor Augustianów znajduje się na końcu ulicy (ul.Baczyńskiego 1).

Klasztor w Krakowie (przy Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej)

Jest to jeden z najstarszych, zachowanych do dziś gotyckich klasztorów w Krakowie. Osoby uczestniczące w „Rekolekcjach w wyciszeniu” mieszkają w klasztorze, co umożliwia korzystanie z kaplicy, również dla osobistej modlitwy. Adres: Klasztor Augustianów ul. Augustiańska 7 Kraków
Dojazd: Z Dworca Głównego PKP (lub Dworca PKS), tramwajem nr.10 należy dojechać do przystanku „Plac Wolnica” (ok.5 minut). Stąd każda zapytana osoba będzie mogła wskazać dojście do Kościoła Św.Katarzyny (duży, gotycki Kościół) wraz z przylegającym do niego klasztorem (wejście od ul. Augustiańskiej 7).