Do kogo adresowane są te rekolekcje?

Rekolekcje w wyciszeniu adresowane są do wszystkich: mężczyzn i kobiet, osób młodych (od 18 lat), małżonków, osób w wieku starszym, tak świeckich jak i duchownych (siostry zakonne – czynne i klauzurowe, kapłani), itp. Są to rekolekcje w ciszy. Taka atmosfera sprzyja głębszemu przeżyciu spotkania z Chrystusem i prawdziwemu „zakosztowaniu” duchowego piękna. Codzienna Eucharystia i rozmowa z osobą towarzyszącą pomagają wsłuchać się i rozpoznać głos Chrystusa, „wewnętrznego Nauczyciela” (św. Augustyn).

Terminy i miejsce:


Drodzy uczestnicy rekolekcji, oraz ci z Państwa którzy nie byli jeszcze na rekolekcjach, ale chcieliby w nich uczestniczyć.

Z wielką radością chciałbym poinformować, że po dłuższym okresie przerwy spowodowanej pandemią, wznawiamy prowadzenie „Rekolekcji w wyciszeniu”! Poniżej znajdują się aktualne informacje. Z serdecznym błogosławieństwem.

W imieniu Augustianów, o. Przemysław Plata OSA (prowadzący „Rekolekcje w wyciszeniu”)


Rekolekcje te odbywają się w milczeniu. Atmosfera zewnętrznego i wewnętrznego wyciszenia sprzyja wsłuchiwaniu się w głos Boga i pełniejszemu przeżyciu rekolekcji. Każdego dnia odbywają się
wprowadzenia do medytacji, medytacja Słowa Bożego, adoracja i różaniec. W owocnym przeżyciu rekolekcji pomaga również codzienna, osobista rozmowa z osobą prowadzącą. W centrum dnia umieszczone jest spotkanie z Chrystusem na Eucharystii.

 

 

 

Terminy i miejsce:

  • Od 12 lutego 2023 do 19 lutego 2023.
  • Od 30 kwietnia 2023 do 7 maja 2023.
  • Od 9 lipca 2023 do 16 lipca 2023.
  • Od 23 lipca 2023 do 30 lipca 2023.

 

Nie wiemy jeszcze czy w sierpniu 2023 roku będzie możliwość prowadzenia rekolekcji.
Informację tę będziemy w stanie podać w kwietniu 2023 roku.

 

Informacje praktyczne

Rekolekcje rozpoczynają się w dniu przyjazdu wieczorem o godz. 19:00.

BARDZO WAŻNA UWAGA!! W dniu przyjazdu, również w niedzielę(!!), o tej porze nie ma już sprawowanej Eucharystii. Dlatego bardzo prosimy, aby w tym dniu postarać się wcześniej osobiście uczestniczyć w Eucharystii!!

Rekolekcje kończą się ok godz.11:00 w dniu wyjazdu.

Osoby mieszkają w pokojach 1-osobowych.

Należy koniecznie zabrać ze sobą Pismo Święte (Stary i Nowy Testament) oraz notatnik i osobny budzik. (W czasie rekolekcji telefon komórkowy należy mieć wyłączony! Dlatego nie
używamy telefonów komórkowych jako budzika.).

Koszt

Ofiara na pokrycie kosztów organizowania rekolekcji; szacunkowy koszt wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem wynosi: 780 zł.

-Osoby mogące wesprzeć dzieło rekolekcji, serdecznie prosimy o wniesienie większej ofiary.
Z serca dziękujemy!
-Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami finansowymi, prosimy o kontakt (aby
brak wystarczających funduszy nie był powodem rezygnacji z rekolekcji).

Miejsce

Rekolekcje w wyciszeniu odbywają się w klasztorze sióstr Niepokalanek w Łomiankach- Burakowie (koło Warszawy) tuż przy kościele bł. Marceliny Darowskiej, ul Jana III Sobieskiego 2A, 05-092 Łomianki-Buraków. Patrz zakładka: miejsce i dojazd.

Kolejne etapy/część I, II, III, IV, V, VI i VII.

Wszystkich, którzy po raz pierwszy uczestniczą w „Rekolekcjach w wyciszeniu”, serdecznie zapraszamy na cz. I. Osoby, które uczestniczyły już w cz. I, zapraszamy na kolejne etapy: cz. II, cz. III, itd., aż do cz. VII.

Zgłoszenia

Zgłoszenia można przesyłać e-mailem lub telefonicznie do Pani Aleksandry Dzięgiel. Proszę podać imię i nazwisko, wiek, kontakt (e-mail, telefon).

W razie pytań i niejasności, Pani Aleksandra Dzięgiel służy wszelkimi informacjami.
e-mail: rekolekcje.w.wyciszeniu@interia.pl
tel.kom.: 505 679 137

Prowadzący rekolekcje 

„Rekolekcje w wyciszeniu” prowadzi o. Przemysław Plata OSA 

[elementor-template id="137"]