Rekolekcje w wyciszeniu – terminy i zgłoszenia

Do kogo adresowane są te rekolekcje?

Rekolekcje w wyciszeniu adresowane są do wszystkich: mężczyzn i kobiet, osób młodych (od 18 lat), małżonków, osób w wieku starszym, tak świeckich jak i duchownych (siostry zakonne – czynne i klauzurowe, kapłani), itp. Odbywają się w ciszy. Taka atmosfera sprzyja głębszemu przeżyciu spotkania z Chrystusem i prawdziwemu „zakosztowaniu” duchowego piękna. Codzienna Eucharystia i rozmowa z osobą towarzyszącą pomagają wsłuchać się i rozpoznać głos Chrystusa, “wewnętrznego Nauczyciela” (św. Augustyn).

Terminy i miejsce:

W związku z sytuacją zaistniałą na skutek pandemii, z przykrością informujemy, że wszystkie terminy rekolekcji w wyciszeniu zostają odwołane. Nie wiemy, kiedy będziemy mogli wznowić rekolekcje w wyciszeniu. Gdy tylko będzie możliwość organizowania rekolekcji, wiadomość ta zostanie podana tutaj na stronie. Jednocześnie chcemy zapewnić, że pamiętamy o Was w naszej modlitwie.

Rekolekcje te odbywają się w milczeniu. Atmosfera zewnętrznego i wewnętrznego wyciszenia sprzyja wsłuchiwaniu się w głos Boga i pełniejszemu przeżyciu rekolekcji. Każdego dnia odbywają się konferencje, medytacja Słowa Bożego i adoracja. W owocnym przeżyciu rekolekcji pomaga również codzienna, osobista rozmowa z osobą prowadzącą. W centrum dnia umieszczone jest spotkanie z Chrystusem na Eucharystii.

Informacje praktyczne

Rekolekcje rozpoczynają się Mszą Św. o godz. 18:00 w dniu przyjazdu. Kończą o godz. 13:00 w dniu wyjazdu. Osoby mieszkają w klasztorze, w pokojach 1-osobowych. Należy koniecznie zabrać ze sobą Pismo Święte (Stary i Nowy Testament) oraz notatnik i budzik.

Koszt

Ofiara na pokrycie kosztów organizowania rekolekcji; szacunkowy koszt wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem wynosi: 450 zł.

Miejsce

Rekolekcje w wyciszeniu odbywają się w klasztorze oo.Augustianów w Krakowie oraz w Łomiankach (koło Warszawy). Przy terminach podane jest miejsce, gdzie w danych dniach będą prowadzone rekolekcje.

Kolejne etapy/część I, II, III, IV, V

Wszystkich, którzy po raz pierwszy uczestniczą w „Rekolekcjach w wyciszeniu”, serdecznie zapraszamy na cz.I. Osoby, które uczestniczyły już w cz.I, zapraszamy na kolejne etapy: cz.II, cz.III, itd.

Zgłoszenia

Zgłoszenia można przesyłać e-mailem lub telefonicznie do Pani Aleksandry Dzięgiel. Proszę podać imię i nazwisko, wiek, kontakt (e-mail, telefon). Prowadzący rekolekcje  „Rekolekcje w wyciszeniu” prowadzi o. Przemysław Plata OSA.